Celem blogu „Atlas sytuacji pieszych” jest promocja treści książki pod tym samym tytułem.

Książka Atlas sytuacji pieszych była jednym z rezultatów projektu Miasto dla ludzi. Lubelskie standardy infrastruktury pieszej. Udało się wydrukować 260 szt. Atlasu i większość z nich została rozdana wśród uczestników projektu oraz jego otoczenia (radni, urzędnicy, media). Wrażenia czytelników były bardzo pozytywne.

 

Dlatego pojawił się pomysł aby dodrukować Atlas, zakładając własne pieniądze. W tej sytuacji jednak należałoby zapewnić sobie realne szanse sprzedaży nakładu czyli odpowiednią liczbę deklaracji kupna (np. 300-400 wstępnych zamówień na 500 szt. nakładu). Ale jak szukać potencjalnych nabywców, jak budzić ich zainteresowanie?

I tak pojawił się pomysł na niniejszy blog, który ma spełnić trzy cele jednocześnie:

  • popularyzować wiedzę z Atlasu, niezależnie od tego, czy uda się go dodrukować – bo ta wiedza już jest, publikacja w internecie nic nie kosztuje, a pracę redakcyjną mogę wykonać w ramach swoich zadań w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN” jako specjalisty ds kultury przestrzeni
  • poszerzać wiedzę z Atlasu – treść Atlasu została ograniczona ze względu na objętość, organizacja treści ze względu na terminy, poza tym cały czas tej wiedzy przybywa; zarówno w sensie danych jak i ich rozumienia
  • nawiązywać kontaktów z potencjalnymi nabywcami dodruku Atlasu – pomoże w tym obecność bloga w mediach społecznościowych.

Gdyby ktoś chciał mi w tym pomóc, proszę o kontakt. Dane na stronie Atlas sytuacji pieszych.

 

Marcin Skrzypek